LEGO Programowanie

czyli nowy wymiar nauki

LEGO WeDo 2 – nauka programowania, zawierająca w sobie elementy robotyki, automatyki oraz informatyki, a to wszystko przy użyciu klocków Lego. Zajęcia dla dzieci od 5 do 12 lat.

Nasze hasło przewodnie to “A teraz wyobraź sobie, że nie musisz sobie tego wyobrażać”. Podczas zajęć wykorzystujemy klocki z serii LEGO EDUCATION WeDo 2, które są wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna w nauczaniu wczesnoszkolnym na całym świecie. Od kilku lat klocki są dostępne w całej Europie.

wedo20
matematyka lego

Zestawy tej serii pozwalają budować z klocków zwierzęta i modele urządzeń, które po odpowiednim zaprogramowaniu można wprawić w ruch. Zbudowane roboty podłącza się do komputera, a następnie programuje w prostym języku obrazkowym. Graficzny system programowania jest na tyle prosty, że nie wymaga praktycznie użycia klawiatury, dzięki czemu już pięciolatek jest w stanie skonstruować i zaprogramować własnego robota.

Takie możliwości pozwalają zainteresować dziecko zagadnieniami algorytmiki, logiki i robotyki już na samym początku jego nauki.